Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Безпека аеророзвідника. Частина 2

Час навчання

🕝 Час проходження: 10 хв.
⚠️
Героїзм це завжди  наслідок чиїхось  помилок, якщо ви сьогодні допустили помилку - завтра комусь доведеться виправляти її героїзмом.
Моральний дух в колективі це важливо, будьте найстаршим дорослим, підтримуйте людей.
 1. Заведіть інший номер та пошту для використання під час війни. Через Getcontact та подібні додатки можна дізнатись як ви записані в телефонах інших людей.
 1. Взаємодія і спілкування з людьми  рятує життя. Познайомтесь і додайте в один канал кілька толкових саперів, РЕБівців, РЕРівців, зв'язківців, артилеристів, аеророзвідників зі свого і сусіднього підрозділів. Обов'язково налагоджувати зв'язки з сусідніми підрозділами.
 1. Кожна війна побудована на обмані.
  1. Противник завжди намагатиметься вас обдурити -  переодягаються в нашу форму, намагаються говорити українською  та виходять на наші  позиції, створюють хибні цілі, вкидають дезінформацію через радіообмін, телеграм канали, заходять диверсійними групами поки постові заснули і так далі.
   Завжди дивіться під ноги. Під будь якими предметами може бути вибухівка, абсолютно  все може бути заміновано.
 1. Не вискакуйте з окопів під час обстрілу. Під час обстрілу всім страшно. Але обстріл потрібно перечекати в укритті. Більшість тих хто вискакує не добігає живим. Максимальну кількість часу проводьте в укритті.
 1. Не варто недооцінювати противника.
  1. Противник підступний. Уважно вивчайте їхню тактику, розумні люди вчаться у ворога. Вираховуйте закономірність в їхніх діях.
 1. Інформаційні диверсії, ІПСО.
  1. Ворог робить все, щоб ви почали сумніватися, щоб з'явилася недовіра до своїх. “Вас здали політики, всі здаються в полон, все розкрадається, все одно програєте, треба миритися  etc”.
   Часто це подається через начебто проукраїнські канали і блогерів під виглядом стурбованості за спільну справу. Не вірте зрадникам. Буде справді дуже важко. Але ми разом і ми переможемо.
 1. OSINT (Розвідка на основі даних з відкритих джерел).
  1. Моніторте інформацію в інтернеті від ворога, там є дуже багато розвідданих на фото, відео можна зрозуміти їхню тактику, геолокації,  помилки etc. Геолокації можна зрозуміти співставляючи фото і відео з гугл картами, іноді з інформації про файл можна витягнути геодані (Exif файлу). Приклад: https://t.me/radiosvoboda/26428
   Приклад розслідування по популярнім російським телеграм каналам з відкритих джерел: приклад розслідування
 1. Не оновлюйте старі прошивки для DJI.
  1. Прошивки від 700 і вище видимі для Аероскопів і поки немає Анонімайзерів, ми над цим працюємо. Пам'ятайте що всі прошивки видимі для засобів РЕР, взлітайте і сідайте подалі від себе перші 100 метрів летіть низько, на висоті до 1-2 метри, маскуйте радіовипромінювання в складках місцевості. Перша ознака що працює РЕБ втрата супутників. Виводьте в спорт режимі назад. Не приходьте літати на одне і те ж місце. Змінюйте точки. Літайте розумно та обережно. Якщо ви вилітали, коли не було супутників, а тоді вони раптом з’явилися, то це може означати, що ворожий дрон вилетів на пошуки вас. Актуальна інформація про статус прошивок.
 1. Самоорганізовуйтесь.
  1. Купіть собі коптери, волонтери не зможуть забезпечити 1 мільйон людей. Якщо волонтери привезли дрон - скиньтесь і купіть ще один про запас. Це ваша безпека. За потреби зверніться до виробників та станьте в чергу на літаки (список є в Основному Документі). Якщо ви не на фронті практикувати польоти можна також в симуляторах - достатньо скачати програми в інтернеті, встановити на комп'ютер та купити собі джойстик в магазині для іграшок.
 1. Використовуйте кожну хвилину, щоб вчитися і навчайте інших, розказуйте те що знаєте побратимам і посестрам. Можливо цими знаннями вони колись врятують ваше життя. Розкажіть людям про можливість пройти Курс “Застосування технологій в умовах війни”.
 1. Підготуйтесь до зими, літати взимку дуже важко.
  1. Готуйтесь до зими - хмарність, просадка батарей, дощ, мороз. Забезпечте собі додаткові батареї, акуми типу Екофлоу чи Блуетті,сенсорні рукавиці, планшети які менш вразливі до морозів, термоізольовані сумки для збереження тепла в батареях, вормери.Основні проблеми взимку: мороз, дощ, короткий світловий день, туман і хмарність (Старлінк), вітер (ATTI).
 1. Дбайте про бадьорість тіла і духу. Пийте багато води, спіть, по можливості їжте хоча б раз на добу гарячу їжу.
 1. Не спіть на спостережних пунктах. Вночі чергувати має хоча б двоє людей. Якщо один засинає вирізають цілий взвод.
 1. Ретельно вибирайте точку зльоту. Укриття, перешкоди перед вами, виносні антени, сонце в очі противнику. Не затримуйтесь довго в одному місці, переміщайтесь. Розосереджуйте людей і техніку. Навіть кілька людей і  кілька машин в одному місці - вже гарна ціль для ворога.
 1. Користуйтесь Старлінком  через провід.
  1. Так ви будете менше світитись на засобах РЕР. Маскуйте Старлінк, антени, намагайтесь якомога менше створювати радіовипромінювання, не включайте електронні пристрої без потреби. Використовуйте сітку Фарадея.
 1. Читайте як розвідник ворожі канали.
  1. Аналізуйте інформацію, але нічого не коментуйте, не видавайте свою присутність.
   Російські цивільні канали по дронах:
   • @dji911mod телеграм, також є канал на ютубі
   Військові:
   • @DroneCenterDNR
   • @droneswar
   • @xronikabpla
   • @dronnitsa
   • @rusmildrones
   • @BeregTime
   • @quadro_news
 1. Використовуйте радіорозвідку в доповнення до аеророзвідки.
  1. Ось тут описані базові речі про сканери частот, це може робити кожен: Сканери частот