Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Нештатні ситуації під час польоту

Польоти в умовах заглушеного GPS

Симптоми: На землі нуль супутників або кількість супутників наближається до нуля на певній висоті і вище.
Застереження щодо польотів на дронах при роботі РЕБ:
При взльоті звертайте увагу на кількість супутників.
Якщо РЕБ працює, то навіть на землі можна відслідковувати нуль супутників в чистому полі або кількість супутників буде наближатися до нуля при наборі певної висоти і вище неї.
Але якщо потрібно слідкувати за ворогом, то літати все ж таки потрібно, бо зверху звісно можна більше побачити і випередити ворога.
Що слід знати?
Якщо дрон не ловить супутники, то він не буде автоматично тримати свою позицію в повітрі (буде постійно намагатися полетіти по вітру, якщо відпустити стіки)
Так само слід пам'ятати, що дрон не повернеться на точку зльоту при втраті сигналу, який також стає значно слабкіший при роботі РЕБ.
Тому, якщо супутників в повітрі менше 8 або взагалі 0, то продовжуємо розвідку недалеко від себе і слідкуємо за силою сигналу. Стараємось не відпускати дрон далеко від себе.
Також постійно відслідковувати якою стороною дрон повернутий до вас, щоб розуміти куди його тягнути, якщо відвалиться відео.
У критичній ситуації перевести Мавік в Sport режим і тягнути додому. Не сажайте біля себе!

Пропала телеметрія

На пульті світиться weak signal, коптер переходить в return-to-home або, якщо це РЕБ, то його кудись несе і хаотично повертається камера.
Можливе рішення: пробувати знижувати апарат, забезпечити більш прямий сигнал між пультом і коптером (самому тимчасово піднятись вище, підняти пульт у руках і антени направити в бік коптера).
Якщо не допомагає - підняти коптер вище метрів на 50-100, або не відділятись і розуміти, що це максимальна ефективна дальність при цих умовах.

Зникло відео

Якщо зберігається керування і відображається телеметрія (висота, відстань, швидкість), то спробувати повернути коптер по приладам або по карті.
Інколи не маючи відеосигналу, а маючи телеметрію, можна відлетіти далі і/або вище і відеосигнал відновлюється.
Відкрити відображення карти і лівим стіком повернути дрон носом до точки “Дім” і рухатись прямо по цьому напрямку. Періодично перевіряючи, чи зменшується відстань.

Місце розташування пілота під обстрілом

Переміститись до укриття, але глибоко не заходити. Якщо сигнал не пропав, то це чудово.
По можливості вручну (не через return-to-home) розвернути коптер до місця посадки, перемкнутись у спорт-режим (для швидкості) і, не знижуючи, відлітати до місця посадки. На місці знизитись метрів до 100, оцінити ситуацію повторно. Зазвичай, в місці старту GPS не глушать, тобто при потребі  коптер і сам сяде, коли “побачить” критичний рівень батареї. Не поспішати забирати під обстрілом. Берегти своє життя, коптер купиться ще.

Робота на позиціях 4-12 км від арти противника

Якщо відстань до мінометів/арти противника 4-12км - працювати в безпечній зоні неможливо. Тому потрібно, окрім всього іншого:
  1. Мати засоби маскування.
  1. Перед запуском дрона в таких умовах потрібно декілька днів поспіль виходити на умовну позицію і копати індивідуальний окоп.
  1. Сигнал з пульта не буде проходити з окопу. Тому копати його необхідно для того, аби, в першу чергу, пересидіти обстріл ( зазвичай 15-35 приходів мін чи снарядів).
  1. Управління дроном здійснюємо поряд з окопом.
  1. Землю, яку вибрали з окопа, ховаємо під деревами чи виносимо на певну відстань від позиції аби не демаскувати її.
  1. Коли почався обстріл саме вашої позиції - тікати вже пізно. Найбезпечніший варіант - пересидіти обстріл і чекати контрбатарейного удару з нашого боку.
  1. Відстань, яку можна назвати умовно безпечною, де можна приїхати, розкластися, відпрацювати і поїхати:
      • в умовах міста: навіть 300 метрів безпечні, якщо між вами монолітні будинки
      • в умовах сіл: це вже декілька кілометрів
      • в умовах поля, лісосмуг (як в Миколаївській та Херсонській області) - це декілька десятків кілометрів
З цього виходить: літати на мавіках чи аутелах за визначенням небезпечно
*даний пункт взято з досвіду Миколаївської і Херсонської областей