Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Режим ATTI та хак параметрів польоту на дроні DJI Mavic 3

 1. Всі моделі дронів сімейства DJI Mavic летять тільки в режимі GPS-навігації. Якщо ви не подаєте керуючу команду, дрон висить в одному місці, протистоячи зносу вітром. Режим ATTI (ATTITUDE), це режим польоту, при якому не використовується навігаційна система дрона, заснована на GPS. Ігноруються також і всі датчики безпеки. На дроні працює тільки утримання висоти. У режимі ATTI дрон не тримає позицію. Зі сторони може здатися, що управління дроном перехопили, і відводять його від вас, однак це не так, дрон просто несе вітер. Його навігаційна система продовжує працювати у фоновому режимі і при втраті зв'язку з пультом дрона, як і очікується, переходить в режим RTF, і автоматично повертається до місця старту. На старих моделях дронів DJI перемикання в режим ATTI здійснюється штатно, перемикачем режимів польоту (FGPS — ATTI — PGPS).
 1. На жаль, перемикання в режим ATTI на дроні DJI Mavic 3 не передбачено виробником. Звичайні радіокеровані моделі літають у схожому на ATTI режимі лише без утримання висоти. Для них це найчастіше єдиний режим польоту. У перших дронах DJI спочатку був режим ATTI, починаючи з Phantom 1. Перейти в ATTI можна було за допомогою перемикача режимів польоту на пульті. Цей режим присутній і на обох поколіннях дронів DJI Inspire. З появою сімейства Mavic компанія DJI видалила можливість включати ATTI. Замість нього ввели режими Normal, Sport, Tripod чи Cinematic Mode. У всіх цих режимах навігаційна система не вимикається. Очевидно, це було зроблено для підвищення безпеки дронів у руках недосвідчених пілотів.
 1. Незважаючи на те, що керувати дроном в режимі ATTI складніше ніж в GPS режимах, такий навик все ж таки необхідний, так як будь-який дрон сам переходить в ATTI при відмові навігаційної системи через помилку компаса або глушення супутників (системи РЕБ проти дронів). Крім того, вміння керувати дроном у режимі ATTI стане в нагоді для польотів у приміщенні, де недоступна робота GPS. У деяких випадках краще самому переключитися в цей режим, наприклад при слабкому сигналі або малій кількості використовуваних для навігації супутників, так як дрон при цьому починає хаотично рухатися через зниження точності позиціонування. До речі, для отримання ліцензії комерційного пілота дрона, один із тестів на іспиті, це політ у режимі ATTI.
 1. Для увімкнення режиму ATTI на Mavic 3 вам знадобиться наступне:
   • Комп'ютер під керуванням Windows, найкраще 10 версія
   • Встановлена версія DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series), із сайту DJI, вкладка Downloads, розділ присвячений DJI Mavic 3
   • Програма DroneHack, яка власне потрібна для злому дрону, безкоштовно скачується з однойменного сайту
   • Кабель USB Type C для підключення дрона до комп'ютера. Краще брати якісний кабель з феритовим кільцем для усунення високочастотних наведень від радіотракту дрону на вхід комп'ютера
 1. Запускаємо на комп'ютері програму Assistant 2, включаємо дрон, і за кілька секунд підключаємо його кабелем до комп'ютера. Через деякий час, ви повинні побачити іконку дрона, що з'явилася у вікні програми. Якщо це так, драйвера встановилися правильно. Потім обов'язково виходимо з програми Assistant, це важливо! Не відключаючи дрон від комп'ютера, запускаємо програму DroneHack. Якщо все відбувається штатно, через кілька секунд почнеться обмін даними між дроном та програмою DroneHack. На жаль, процедура відкриття режиму ATTI може розвиватися за різними сценаріями. У деяких випадках все відбувається з першого разу і гладко, іноді потрібно перепідключати дрон до комп'ютера і перезавантажувати програму DroneHack по кілька разів, поки не встановиться з'єднання між дроном і програмою, і почнеться обмін даними між ними.
Image without caption
За моїми спостереженнями, важливо, щоб комп'ютер під час цих маніпуляцій було підключено до Інтернету. Повторюйте описані дії, поки дрон і програма не почнуть обмін даними між собою. Коли обмін даними відбудеться, у вас стане активна вкладка Hack Parameters. Перейдіть до цієї вкладки та натисніть кнопку «Advanced Parameters». Тепер у рядку пошуку потрібно ввести перші літери назви ключа реєстру дрона, який потрібно буде змінити. У нашому випадку це буде “fsw”, знаходимо три ключі з назвою fswitch_selection. Вам потрібен ключ із параметром "12", змінюємо його значення на "3", натискаємо кнопку Save Parameters, екран пошуку закривається, і в першому екрані натискаємо Write Parameters To Drone. Якщо все вийшло, ви замінили на дроні режим польоту Cinematic Mode на режим ATTI.
Image without caption
Щоб увімкнути режим ATTI замість Cinematic Mode, замініть параметр 12 на параметр 3 у ключі _mode[0]
Image without caption
 1. Якщо вам вдалося включити польотний режим ATTI, на вашому DJI Mavic 3, можливо ви захочете змінити ще деякі польотні характеристики дрона. У вас є можливість збільшити горизонтальну швидкість, швидкість набору висоти та швидкість зниження дрону окремо в режимах Normal і Sport. Ці налаштування можна робити, переміщуючи відповідні повзунки на екрані Advanced Parameters. Зміна параметрів швидкості та швидкопідйомності дрона є критичними та небезпечними. Найкраще змінювати ці параметри потроху, контролюючи результат пробними польотами.
Image without caption
 1. Слід зазначити один важливий момент. В інтерфейсі програми DJI FLY відображаються режими польоту залежно від положення перемикача режимів польоту. Після розблокування режиму ATTI на DJI Mavic 3, він хоч і включатиметься замість режиму «Cinematic Mode», назва режиму «ATTI» у вас в інтерфейсі не з'явиться, буде як і раніше позначення «С», але при цьому дрон літатиме в режимі « ATTI».
 1. Вимкнення ходових вогнів, передніх та задніх світлодіодів на DJI Mavic 3, потрібно робити для зменшення помітності дрона у темний час. Для цього не обов'язково виколупувати світлодіоди на променях дрону, або заклеювати/зафарбовувати ліхтарі. Можна все зробити програмно. Вимкнути світлодіоди на Mavic 3 можна двома способами. У першому способі шукаємо ключ з текстом 'led', таких ключів кілька, більшість з них як параметр містять "0", один з ключів має параметр у вигляді тризначного числа, цей параметр змінюємо на "0", зберігаємо, записуємо зміни в дрон. У другому випадку шукаємо ключ "lamp", і теж змінюємо його параметр на "0", зберігаємо, записуємо зміни в дрон, вогні вимикаються.
 1. Вимкнення автопосадки при другому рівні розряду батареї. Це буде корисно при екстремально далеких польотах, коли ви повертаєтеся на останніх відсотках батареї, і дрон автоматично знижується. Відключення авто посадки може додати вам необхідні секунди при поверненні дрона. Як показує практика, навіть за рівня батареї 0%, дрон ще деякий час може перебувати в повітрі. Автоматична посадка є одним із контурів безпеки дрону, і відключати її слід лише тоді, коли ви добре розумієте наслідки своїх дій.
   • Шукаємо ключ "dji_bat_level_1|g_config.voltage2.level_1_voltage" і змінюємо параметр на значення "10", зберігаємо параметр.
   • Шукаємо ключ "bat_level_2_action|g_config.voltage.level_2_protect_type" і змінюємо параметр на значення "0", зберігаємо параметр.
   • Шукаємо ключ "level1_smart_battert_gohome|g_config.voltage2.level2_smart_battert_gohome" і змінюємо параметр на значення "0", зберігаємо параметр.
   • Шукаємо ключ "level2_smart_battert_land|g_config.voltage2.level2_smart_battert_land" і змінюємо параметр на значення "0", зберігаємо параметр.
   • Шукаємо ключ bat_enable_smart_bat_landing_protect і змінюємо параметр на значення 0, зберігаємо параметр.
   • Записуємо зміни до дрону
   Image without caption
   ⚠️
   Після ситуацій повернення дрона на останніх відсотках батареї цю батарею більше не можна використовувати так як польоти на критично низьких рівнях заряду роблять її непридатною
 1. Всі хто садив Mavic 3 в руку, пам'ятають про те, як дрон прагне підскочити, якщо ви недостатньо швидко його схопили, та ще й виривається вгору, поки ви вимикаєте двигуни. За цю поведінку відповідає режим Precision Landing, який за задумом розробників повинен полегшити та автоматизувати акуратну посадку на землю. Для тих, хто частіше ловить дрон руками, ніж садить на ґрунт, можна відключити цей режим. Крім того, це буде корисно, якщо ви щось кріпите під дроном, або літаєте ghb тумані та хмарах. Для відключення режиму Precision Landing шукаємо ключ g_config.flying_limit.avoid_ground_and_smart_landing_enable і змінюємо його значення на 0.
 1. При помилці компаса, що буває часто, у дронів DJI відбувається перезавантаження модуля GPS, що уповільнює процес відновлення роботи навігаційної системи. Ми можемо відключити цей алгоритм, це буде особливо корисним при польотах в умовах РЕБ. Робиться це так: шукаємо ключ "g_config.fdi_switch.gps.with_fdi" і ставимо значення параметра "0". Не забуваємо зберегти зміни та записати їх у дрон.
Share