Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

ПОБУТ та ВИЖИВАННЯ

Image without caption

Гігієна в полі

Image without caption
Джерело: https://www.facebook.com/hofner.ukraine/ (автор @vagny_rafnsvartr)

Гігієна рук

Справедливо буде сказати, що тактична медицина починається з чистих рук. Нехтуючи цим правилом, боєць може просто не дістатись місця ведення бойових дій, а лишитися в частині, "воювати" з діареєю та гельмінтами.
В інструкціях до 2019 року детально описано як саме потрібно мити руки. Але чи після пандемії COVID і всієї інформаційно-просвітницької кампанії ще треба зупинятись на цьому?
Якщо таки треба, то як правильно мити руки, чому руки потрібно мити поки не проспівали 2 куплети “ой у лузі червона калина” і інше 👇 
Коли мити руки? До їжі, вранці і перед сном, після фізичних вправ, після повернення з полігону чи бойових виїздів.
Користуютесь звичайним гігієнічним милом, водою. В польових умовах або в разі відсутності проточної води використовуйте готові антисептичні засоби та розчини.
Від впливу низьких температур, вітру, сонця шкіра стає сухою, з'являється свербіж, тріщини. Регулярне використання зволожувального крему забезпечить шкіру поживними речовинами, підтримає її еластичність, забезпечить антисептичний ефект і прискорить процес регенерації тканин.
Щоб уникнути травм шкіри рук використовуйте робочі рукавиці коли виконуєте якусь фізичну роботу: копаєте окоп, ріжете дерево, розвантажуєте/завантажуєте щось і інше.

Гігієна ніг

Мозолі
Траншейна стопа
Недотримання елементарних правил особистої гігієни призводить до виникнення гострих кишкових захворювань, дизентерії. Дизентерія по праву вважається хворобою немитих рук. Симптоми: часті рідкі випорожнення з кривавими або гнійними домішками, підвищена температура тіла, хибні позиви до дефекації, нудота, блювання, втрата апетиту, зневоднення, гострий ріжучий біль в правій нижній ділянці живота. Допомога: при виявленні подібних симптомів негайно зверніться в санітарну службу, самолікування або ігнорування проблеми може призвести до розвитку хронічної форми з ускладненнями з боку кишечника та печінки. Збудник дизентерії може жити і розмножуватися в їжі (молоко, м'ясо, фарш) і воді. Період від зараження до прояви перших симптомів може становити від 6 годин до 5 днів. Профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни, термічній обробці продуктів, запобіганні доступу мух до продуктів харчування. Поява симптомів дизентерії є приводом для загального профілактичного огляду всередині групи.

Для жінок 👩🏻

Як виживати в бойових умовах жінці зі своїми особистими потребами.

Сон

Зміна боєздатності бійців в залежності від тривалості їхнього сну:
Тривалість сну/години Стан бойової готовності
  • Без сну. Зберігається боєздатність до виконання бойових задач протягом 3 днів. На 4-ий день особовий склад виходить з ладу.
  • 0,5 год на добу. Боєздатність зберігається 3,5-4,5 доби.
  • 1,5 год на добу. У 50% військовослужбовців боєздатність зберігається протягом 6 днів. На 7-й день 50% особового складу виходить з ладу.
  • 3 год на добу. У 91% воїнів боєздатність зберігається 9 днів
  • 4 год на добу. У 93% воїнів боєздатність зберігається 12 днів. Мінімальна добова норма для солдат.
  • 5 год на добу. У 96% воїнів боєздатність зберігається протягом 90 днів
  • 6 год на добу. Обов’язкова норма сну для командира. У офіцера, який приймає рішення, недолік сну швидше провокує розвиток бойової втоми.
  • 7-8 год на добу. 98% особового складу знаходиться в оптимальному м’язовому тонусі протягом тривалого періоду часу.
Image without caption
  • Від HOFNER EDUCATION
    • Переоцінити важливість сну доволі важко - це природна потреба організму, яка дозволяє людині виконати головну функцію відновити сили, а плюсом відновити емоційну стабілізацію. Потреба уві сні для молодих людей в середньому складає 8,5 годин. Сон у 7,5 є недостатнім, а скорочення його до 6,5 впродовж тривалого часу може і зовсім підірвати здоров'я. Саме тому необхідно привчити себе та свій організм швидкого відходу до сну та розвинути в собі відчуття часу.
      Для появи внутрішнього біологічного годинника потрібно «виховати» відчуття часу. Тренування прості. Для цього потрібно мати джерело будь-якого звуку. Визначте без допомоги секундоміра скільки триває будь-який звук, а тепер звірте за секундоміром (завчасно ввімкненому).
      Доволі швидко Ви почнете визначати час звучання з точністю до 2-3 секунд. По досягненню більш-менш хороших результатів витримуйте період тиші, рівний часу звучання звуку. Перевіряйте за секундоміром.
      Змініть задачу: ввімкніть джерело звуку на заданий думкою проміжок часу і вимкніть його, коли на Вашу думку цей час пройде. Звіртеся за секундоміром. Медичні дослідження показали, що при виконанні таких задач змінюється частота пульсу, дихання та кров'яний тиск, тому що в організмі відбувається моделювання часу. В цьому велику участь бере не тільки нервова система, але й скелетна мускулатура, яка сама по собі має навичку запам'ятовувати не тільки силові відчуття, але й відображати час та орієнтацію в просторі.
      Тому для користі тренувань поставте собі за мету пройти спокійним роком якусь дистанцію за певний проміжок часу та звіртеся з секундоміром. Моделлю часу стане будь-який процес протікаючий рівномірно. І якщо у Вас натренована робота цієї моделі, Ви почнете відчувати час, як матеріальну субстанцію. Цей механізм вчасно поінформує кору головного мозку. І тоді Ви зможете задати собі внутрішню команду прокинутися в зазначений час, і у Вас це має вийти.
      До речі, чи вмієте Ви засинати? Людина від утоми і нервового напруження важко засинає, або не засинає взагалі. Для того, щоб увійти в сон є простий дієвий спосіб, яким давно користуються військові. Спробуйте перед сном трішки закрутити собі голову, в прямому значенні цього слова. При виконанні службових завдань спати військовим доводиться не в самих пристосованих для цього місцях. Тому вчіться спати сидячі. Яким чином? Сідайте на грунті, ноги і спина на будь-яких підвищеннях, зазвичай на рюкзаках. У всіх випадках під Вами має бути каремат. При такому положенні площа контакту з холодним грунтом (снігом, льодом, камінням) зменшується до мінімуму, а підняті ноги відпочивають краще. Пам'ятайте, оптимальна формула здоров'я: СПОРТ, СЕКС, СОН. Добраніч!
      Джерело: https://www.facebook.com/hofner.ukraine/ (автор @vagny_rafnsvartr)

Гідрація

Якщо у вас немає доступу до питної води та немає фільтра, щоб очистити непридатну для пиття воду можна використати ряд методів для її очищення за допомогою підручних засобів:
Метод 1:
⦁    профільтруйте звичайну чи дощову воду через шмат чистої тканини або паперовий фільтр для кави;
⦁    прокип'ятіть воду протягом 1 хвилини.
Цей метод не очищує воду від шкідливих домішок.
Метод 2:
⦁    щоб вбити бактерії налийте воду в чисту прозору місткість та поставте її на сонячному світлі. Необхідно, щоб вода постояла під прямими сонячними променями не менше 6 годин. Якщо маєте можливість, додайте лимонного соку.
Цей метод не очищує воду від шкідливих домішок.
Метод 3:
⦁    обережно зніміть шкірку з мінімум 8 фруктових плодів, покладіть ці шкірки у воду та кип'ятіть 30 хвилин;
⦁    висушіть шкірки до почорніння та розітріть їх. Складіть розтерті рештки у фільтр чи сито;
⦁    пропустіть воду крізь розтерті шкірки.
Цей метод не вбиває бактерії, що знаходяться у воді.
За допомогою методу 3 можна очистити воду від таких шкідливих домішок, як тяжкі метали, пестициди та барвники, після чого варто використати метод 1 чи 2 для повного очищення.
Пам'ятайте, що дані методи не гарантують 100% безпечність вживання води. Ними слід користуватися лише в крайніх випадках.
Image without caption
sprotyv.mod.gov.ua
Якщо у вас немає доступу до питної води та немає фільтра, щоб очистити непридатну для пиття воду можна використати ряд методів для її очищення за допомогою підручних засобів
https://sprotyv.mod.gov.ua/portfolio/ochyshhennya-vody-2/

Генератори і забезпечення електроенергією.

Бережи генератор, бо це дефіцит. Обслуговування, якість пального, обладнане місце під генератор.
На вашій позиції є бензиновий електрогенератор. Вам привезли 2 каністри бензину для його заправки. Де ви їх зберігатимете? А) в бліндажі, бо це найбезпечніше місце Б) біля генератора поруч, щоб зручніше було заправляти В) в окремому місці, по можливості викопаю окремий невеликий окоп
Відповідь
🦉
Отже, по сонячним батареям. Я використовую їх у комплексі з портативною батареєю нового покоління.
Батарею можна заряджати як від прикурювача, мережі, так і від сонячної панелі.
На скільки вистачає? Все залежить від інтенсивності використання, основна ціль використання це Старлінк, через відсутність стільникової мережі супутниковий інтернет дуже виручає. Плюси - не потрібно паливо як для електрогенератора, не шумить, займає мало місця, відносно швидко заряджається(1.5-2 год мережа, 4 год прикурювач, 5 год сонце).
Мінус - це не дешева іграшка, але якщо врахувати, що це давайс не лише для особистого використання то геть норм.
🦉
Ще одна класична помилка на фронті. Одна людина зібрала у бійців повністю розряджені телефони і понесла їх на зарядку туди, де є напруга. Боєць залишив їх заряджатися і пішов. А частина з них одночасно через декілька хвилин включилися і на максимальній потужності (по протоколу) зареєструвалися "дружно" в мережі. Якщо поруч є радіорозвідка РФ, чекайте 100% "приліт". А де зазвичай в окопах є генератор і електрика Ви здогадуєтеся.
Теми, які хочемо розкрити:
  • як заозаджувати електроенергію.
  • правила користування генератором. приклади з загорянням
  • як обладнати місце для генератора? не накривати його нічим.
  • порядок обслуговування генератора. Доступ до пуску генератора - максимум 3 особи.
  • Павербенки і маленькі портативні сонячні батареї

Автомобілі

🚗Про повний привід та правила його експлуатації

Image without caption
👉 Telegram

🛖Історії з передової. Поради від воїнів.