Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Види військової техніки РФ

2С3 “Акація” 152 мм САУ – самохідна артелерійська установка

Використовується для знищення і придушення засобів ядерного нападу, артилерії, танків, самохідних гармат, живої сили супротивника, руйнування польових і довготривалих оборонних споруд, а також для придушення тилів та органів управління ворога. Артилерійська частина розроблена на базі гармати-гаубиці Д-20 і отримала імя АЗЗ (Д-22). Возить боєкомплект якмй має 40 пострілів. Забезпечується ведення вогню всіма типами снарядів від гаубиці-гармати МЛ-20, гармати-гаубиці Д-20 і гаубиці Д-1. САУ може транспортуватися літаком типу Ан-22 (2 шт.).На САУ встановлено обладнання для самовкопуваня, що дозволяє за 20-40 хвилин обладнати окоп для стрільби. Основний режим стрільби, який передбачався – подача снарядів з грунту.
Image without caption

2С1 “Гвоздика”122 мм САУ – самоходна артилерійська установка

Призначення “Гвоздики” – знищення й придушення живої сили і вогневих засобів піхоти, руйнування укріплень польового типу, прокладання проходів в мінних полях і дротяних загородженнях. Боротьба з артилерією, мінометами і бронетехнікою ворога. Наведення  проводиться за допомогою прицілу ПГ-2 і оптичного прицілу прямої наводки ОП5-37. Ствол гаубиці має кут вертикальної наводки від -3 до +70 градусів.Максимальна дальність стрільби – 15.200 м, мінімальна – 4070 м. Скорострільність гаубиці не дуже висока. При стрільби снарядами з «землі» – 4-5 пострілів за хвилину, бортовим боєзапасом – 1-2.
Image without caption

2С19 “Мста-С” 152-мм САУ – самохідна артилерійська установка

152-мм САУ 2С19 “Мста-С” призначена для ураження відкритої і прихованої живої сили, озброєння та військової техніки супротивника. У боєкомплект входять 50 пострілів з осколково-фугасними снарядами, керованими снарядами з лазерним підсвічуванням “Краснопіль”, снарядами-постановниками перешкод радіозв’язку та іншими. Гаубиця має високий ступінь механізації процесів завантаження возимого боєзапасу і заряджання гармати, наведення і відновлення наведення після пострілу. Максимальна дальність стрільби уламково-фугасним снарядом -24000 м.
Image without caption

МТ-ЛБ  –  багатоцільовий тягач легкий броньований

Створений для перевезення людей і вантажів, а також в ролі артилерійського тягача. У деяких частинах використовувався для перевезення особового складу мотострілкових підрозділів, хоча і не призначався для цієї ролі, на відміну від прийнятих раніше на озброєння БТР-60.
Image without caption

БМП-1 - бойова машина піхоти

Броньована гусенична або колісна, як правило, плаваюча, бойова машина, призначена для транспортування і безпосередньої вогневої підтримки мотострілецьких підрозділів; один із класів бойових машин бронетанкової техніки.
Image without caption

2С7 “Піон” 203 мм – самохідна артилерійська установка

Призначена для знищення окремих особливо важливих об’єктів і руйнування фортифікаційних споруд. Броньований корпус машини має незвичайну форму. Кабіна екіпажу винесена далеко вперед. Крім свого основного призначення вона служить також противагою гарматної установці. У кабіні розміщуються командир установки, наводчик та механік-водій. Основне озброєння самохідки складає 203-мм гармата 2А44, що має масу 14,6 т. Вона розташована в кормової частини установки відкрито. На знаряддя встановлено поршневої затвор. Приводи наведення знаряддя – електрогідравлічні і механічні.
Image without caption

300 мм реактивна система залпового вогню БМ-30 “Смерч”

Далекобійна реактивна система залпового вогню (РСЗО) “Смерч” (9К58) служить для враження відкрито розташованої і прихованої живої сили, неброньованої і броньованої техніки, артилерії, тактичних ракет та зенітних комплексів противника, його вертольотів на стоянках, а також для руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку та об’єктів військово-промислової структури.
Image without caption

122 мм реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град»

Реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 із встановленою пусковою установкою 2Б5. БМ-21 «Град» є розвитком установки залпового вогню «Катюша», а також базою для інших систем, зокрема 9К55 «Град-1».
Image without caption

220 мм реактивна система залпового вогню БМ-27 «Ураган»

Система «Ураган» була розроблена на початку 70-х в ДНВП «Сплав» під керівництвом генерального конструктора А.Н. Ганичева і в 1976 році прийнята на озброєння Радянської Армії. РСЗВ «Ураган» повинна була замінити дещо застарілий комплекс БМ-21 «Град». В результаті розробки і впровадження нової системи управління польотом реактивних снарядів точність РСЗВ «Ураган» у порівнянні з «Градом» була збільшена приблизно в 1,5 рази.
РСЗВ «Ураган» дозволяє транспортувати снаряди безпосередньо в направляючих, обладнана електричним приводом наведення, засобами зв’язку та приладом нічного бачення.
Image without caption

2С6 “Тунгуска”

Призначений для протиповітряної оборони мотострілкових і танкових частин та підрозділів сухопутний військ у всіх видах бою. Зенітний комплекс малого радіюса дії забезпечує ураження низько літаючих повітряних цілей, в тому числі “завислих” гелікоптерів. Унікальність комплексу полягає в тому що в момен розробки комплексу були зєднані в одній машині як ракетні так і артелерійські канали.
Image without caption
2С6 змонтована на шасі багатоцільового гусеничного важкого транспортера МТ-Т. Вогонь з 30-мм гармат 2А38 може вестись на ходу або з місця, а пуск ЗУР тільки з місця. Система керування вогнем радіолокаційно-оптична. Оглядова РЛС з дальністю 18км розташована в задній частині башти. Перед башнею знаходиться РЛС супроводу цілей з дальністю дії 13км. Крім РЛС до складу системи керування вогнем входять цифрова ЕОМ, стабілізований оптичний приціл і кутовимірювальні прилади. Час реакції комплексу 8-10с. Перезарядження установки проводиться із спеціальної транспортно-зарядної машини на шасі автомобіля КамАЗ-43101 контейнерним способом. Час перезарядження ЗСУ ракетами та снарядами – 16хв.

Бук-М2 - зенітний ракетний комплекс

Багатоканальний, високомобільний багатофункціональний ЗРК середньої дальності «Бук-М2» призначений для ураження літаків стратегічної й тактичної авіації, вертольотів, в тому числі які зависли, крилатих ракет і інших аеродинамічних літальних об'єктів, у всьому діапазоні їх можливого застосування, тактичних балістичних і авіаційних ракет, керованих авіабомб в умовах інтенсивного радіоелектронної і вогневої протидії супротивника, а також для обстрілу надводних і наземних радіоконтрастних цілей. ЗРК може застосовуватися для протиповітряної оборони військ (військових об'єктів) в різних формах бойових дій, адміністративно-промислових об'єктів і територій країни. На базі комплексу «Бук-М2» був розроблений новий комплекс Бук-М3 з новими компонентами електроніки.
Image without caption

“Шилка” 2А6 - 23 мм зенітна самохідна установка

Призначена для прикриття наземних військ від повітряних цілей на дальностях до 2500 метрів та висотах 1500 метрів, що летять зі швидкістю до 450 м/с, а також наземних та надводних цілей на відстані до 2000 метрів з місця, з коротких зупинок та в русі. Тактико-технічні характеристики:
  • Зброя: 23-мм чотирилюфна зенітна гармата.
  • Боєкомплект — 2000 пострілів (на всі чотири гармати разом)
  • Максимальна дальність пострілу: угору 1500 м, поземно 2500 м.
  • Швидкострільість: 11 пострілів на секунду (кожна з гармат).
Image without caption

«Стріла-10» – зенітний ракетний комплекс малого радіусу дії,

Призначений для безпосереднього прикриття підрозділів та частин сухопутних військ та малих об’єктів військового та громадянського призначення від низьколетящих літальних апаратів(літаків, вертольотів, крилатих ракет та безпілотних літальних апаратів) при їх візуальній видимості.
Основою комплексу є бойова машина 9А34 яка виконана на плаваючому та авіатранспортабельному шасі МТЛБ. Вона включає пускову установку з електроприводами та 4 ЗКР в ТПК, апаратуру оцінки зони(АОЗ) 9С86, апаратуру визначення державної приналежності, оптичні засоби виявлення та прицілювання, що забезпечує передпускову підготовку ракети в ручному та автоматичному режимах, їх аварійний пуск та можливість навчання розрахунків. Бойова машина 9А35 також має пасивний радіопеленгатор 9С19.
ЗКР 9М37 – твердопаливна одноступінчата ракета з двоканальною ГСН. ГСН має інфрачервоний та резервний фотоконтрастний режим наведення. Бойова частина масою 3кг має контактний та неконтактний підривачі.
Image without caption

«Тор» - всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс

Призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки.
Система «Тор» призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об'єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб що планують (керованих авіабомб), літаків і вертольотів, в тому числі і виконаних по технології «стелс». Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. При цьому система «Тор» сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою «свій-чужий».
Image without caption