Про проєкт:
Яблуня - це інформаційна платформа (з скромною заявкою на навчальну🤓) для базової військової підготовки. На платформі зібрана з різних публічних джерел теорія з основних тем військової справи, а також корисні посилання, списки тренінгових центрів, курсів.
Основна задача Яблуні - допомогти людям без належної військової підготовки отримати базове розуміння по основних темах. Яблуня має бути їх першим кроком на шляху самонавчання.
Наша основна цільова аудиторія - це цивільні, які не мають базових знань і навиків, або мають базові знання, але хочуть вивчити більше. Частина користувачів планують мобілізуватись добровільно, або свідомі того, що можуть бути призвані. І, відповідно, готуються до цього.
Чого ми вимахуємоcя і вказуємо “Instructional designer ”? Бо ми не знаємо, як назвати це українською. І просто понадіялись на те, що лише допитлива людина клікне на таку назву, щоб довідатись, що то таке 😁
Хто такий Instructional designer? Тут нормальне пояснення українською https://m.facebook.com/edtech.ukraine/photos/a.108578624584550/118887096887036/?type=3&_rdr
По факту, те що робилось досі на Яблуні нагадує дизайн навчальних матеріалів лише на 20%. Але можливо саме ти зможеш підняти нашу якість на вищий рівень.
В чому суть цієї ролі на Яблуні?
Давай на прикладі, як ми це робимо зараз. Уяви, що у тебе є тема, яку треба розкрити для користувачів - Маскування.
В ідеалі тобі треба знайти найкращого фахівця з маскування і з його допомогою розробляти курс. Але якщо фахівець з маскування реально крутий, то фіг ти його знайдеш 🤭
Тому ти шукаєш доступні публічні матеріали. Може є якісь підручники, лекції чи відоси на ютубі. Може військові в своїх каналах писали про це. Може є група в фб з такими матеріалами. Ти то все збираєш до купи. Цю частину роботи ми називаємо дослідження ресьорч.
Після того досліження ти формуєш структуру матеріалу. Ставиш себе на місце початківця, якому знання про маскування мають врятувати життя, здоров’я і волонтерський джип.
Класне коротке відео з ютубу просто закидаєш без змін, а довгу скучну лекцію прослухали самостійно, записали основне, і подали в скороченій, приємнішій формі, текстом чи графікою. Ну у всякому разі ми так робимо.
На виході має бути матеріал, який допоможе користувачу, який нічого не знає про маскування: знати його основні принципи, навіщо воно потрібне, які бувають часті помилки, на що треба звертати увагу, посилання на матеріали для поглибленого вивчення.
Ідеал - це міксування різних маленьких блоків - відео, текст, питання, графіка, порада бійця. Ми закохані в ідею microlearning, але зробити матеріал нам важливіше, ніж зробити його ідеально. Тому ти маєш бути готова/ий задовольнятись станом “достатньо добре”.
Якщо ти зможеш ще і тести створити для фокусування уваги чи перевірки знань - взагалі топ.
Якщо це все звучить, як достатньо цікаве заняття, щоб займатись ним у вільний час і безкоштовно, то це вже 70% успіху і варто дочитати сторінку до кінця, і зааплікуватись 🤓
Умови роботи
- волонтерство
- дистанційно
- необхідна залученість: 3 години в тиждень
Ми знаємо, що це волонтерство. Але для ефективної співпраці ми очікуємо певний рівень зобов'язання. Саме тому ми не просимо щоденну залученість. А хочемо, щоб ти планувала/в свою роботу потижнево.
Якою буде твоя задача?
Основна задача - створення контенту з навчальною або інформаційною метою.
Є три варіанти:
- Розкрити якусь тему з нуля. Приклад: в розділі “Розвідувальна підготовка” має бути тема “Оптична розвідка”. Вона зовсім не розкрита. Хоча якісь там матеріали ми накидали туди хаотично. Якщо ти “берешся” за цю тему - то твоя задача повністю її закрити. Теми ми можемо тобі давати (бо знаємо наші діри), або ти можеш їх вибирати самостійно, чи взагалі пропонувати зовсім нові, яких ми навіть не торкались.
- Редагування та покращення існуючого. Якщо у тебе буде час, ми б хотіли поступово отримувати твій фідбек і коментарі щодо уже існуючих тем. Погляд збоку дуже цінний. Тобто ти можеш взяти готову тему, переглянути її і запропонувати зміни, втілити їх.
- Створення контенту на основі вже готової збірки матеріалів. Якщо в тебе не буде бажання робити дослідження самостійно - ми можемо зробити дослідження, накидати тобі матеріалів по темі, а ти вже їх впорядковуватимеш в матеріал для користувача.
Може є ще якісь формати, але ми про них не подумали. Ми відкриті до пропозицій.
Тобі буде комфортно працювати над Яблунею, якщо:
- тобі цікава тема мілітарної едукації. І тобі буде в кайф працювати з темами типу “маскування позицій в полі”, “оптична розвідка”, “топографія”.
- ти любиш вчитись самостійно і хоча б інтуїтивно розумієшся на UX навчального процесу. Якщо ти вмієш робити це професійно - то це просто золото.
- ти любиш створювати, писати тексти цікаво і з гумором.
- можеш працювати автономно над своїм напрямком, без нагадувань та стимулів ззовні.
- ти готовий/ва проявляти ініціативу, пропонувати інші рішення, підсвітлювати існуючі проблеми. Ми дуже гнучкі і відкриті до нових пропозицій і підходів.
- ти вмієш організувати свій час, тримати фокус і баланс.
- ти сам/сама ставиш собі дедлайн і дотримуєшся його. Ми не будемо казати тобі, що робити, коли і як.
Навіть якщо захочеться заінвестувати більше часу, працювати ночами, поринути в проект з головою - не треба цього робити. Ми не хочемо, щоб ти швидко перегоріла/в і втратила/в інтерес. Не хочемо, щоб це перетворилось в обов’язок, який перестане бути в кайф.
Наш підхід до волонтерства для Яблуні - маленькими кроками рухатись в заданому напрямку. Це волонтерство не повинно шкодити твоїй основній роботі, здоров’ю і тд.
Якщо ти маєш хоча б базові знання військової справи - то це величезна перевага.
Як податись на цю роль?
- Заповни формочку за посиланням https://tally.so/r/3Ekgpo
- Ми переглянемо твою аплікацію і зв’яжемось з тобою протягом 2 днів.
- Далі коротка відео розмова-знайомство, щоб зрозуміти чи нам буде добре працювати разом.
- І все. Ти в команді доглядальників Яблуні 🥳