Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА

Image without caption
📺
YouTube канал Територіальної оборони України - плейлист “Вогнева підготовка”
Вогнева підготовка
Share your videos with friends, family, and the world
Вогнева підготовка

Image without caption
Форма зворотнього зв’язку 👇

Призначення, будова і характеристики зброї та боєприпасів до неї

Скорочення
РПГ - Ручний протитанковий гранатомет
ПЗРК - Переносний зенітно-ракетний комплекс
ПТРК - Протитанковий ракетний комплекс
Автомати
Ручні гранати
Ручні кулемети
Автоматичні гранатомети
Протитанкова зброя
ПЗРК
🍹 Молотова (різне ж буває, але маємо надію, у вас буде краща зброя)
📎
Explosive Ordnance Guide for Ukraine, GICHD, 2022 🇺🇸
The guide provides only basic information about explosive ordnance found in Ukraine.
Image without caption

Правила ведення вогню зі стрілецької зброї

Кодекс стрільця:
1) Я завжди поводжуюсь зі зброєю, як із зарядженою.
2) Я ніколи не направляю зброю в тому напрямку, куди не хочу стріляти.
3) Я ніколи не ставлю палець на спусковий гачок, поки не готовий стріляти.
4) Я впевнений в цілі, контролюю те, що знаходиться на лінії вогню і позаду цілі.
З каналу 🇺🇦 Американський піхотинець (веде Сержант снайпер Армії США в Україні)
Стосується кожного новачка зі зброєю, та усіх тих хто хоче навчитися влучно стріляти, та нищити ворога.
🦉
Немає принципової різниці з чого стріляти, якщо ти маєш фундаментальні знання та розуміння процесу самої стрільби.
Для початку досить 4х. Все вкрай просто.
Чотири основи влучної стрільби, це:
  • Позиція,
  • Дихання,
  • Прицілювання,
  • Спуск.
✔️ Позиція -  повинна бути стійкою, виваженою та збитою, немов крепкий фундамент у хати. Тіло і зброя - єдине ціле. Використовуй предмети навколишнього середовища, щоб зафіксувати зброю.
✔️ Дихання, та його контроль - зосередьтеся на диханні і розраховуй час пострілу. Найкращих результатів ти досягнешь при затриманому диханні одразу після видоху, на пустих легенях.
✔️ Прицілювання - коректне використання приціла для пострілу. Знання того, як правильно цілитись із тих приладів, котрими обладнана твоя зброя.
✔️ Спуск гачка - спусковий гачок має бути натиснутий правильно, без сіпань та перекосів. Одразу після пострілу, НЕ реагуйте на віддачу зброї, дочекайтесь закінчення циклу пострілу перед здійсненням наступного.
Маленькі лайфхаки:
  • зброя ПОВИННА бути пристріляна, (вірно казати - приведена до нормального бою, але вже як всі звикли) тобою і для тебе;
  • зафіксуй зброю для влучної стрільби, уткни цівку до стіні, притули до мішка з піском, надави на приклад своїм тілом, щоб компенсувати віддачу тощо;
  • коли цілишься ФОКУСУЙСЯ на мушці, а не на цілі;
  • притули щоку до прикладу, коли ведеш вогонь і не міняй позицію голови на прикладі, бо зіб'єш лінію прицілювання і будеш гатити в "молоко";
  • якщо не впевнений у відстані до цілі (карта ведення вогню - ні, не чув) стріляти краще нижче, ніж вище. По "султану" легше скоригувати наступні постріли.
  • забудь про автоматичний вогонь, якщо ти не кулеметник, або якщо ти не ведешь бій у приміщенні, чекаєш у засітці, працюєш по великому скупченню орків з близької відстані, тощо.
Поради для тих, хто вчиться стріляти від Американський піхотинець
  • Основна умова навчання стрільбі - це бачити РЕЗУЛЬТАТ кожного вашого пострілу, та аналізувати, чому саме він виявився таким. Якщо ви не бачите, куди влучили цим пострілом - ви нічому не навчились. Якщо бачите - це зовсім інша справа.
  • Високоточна стрільба, з усіма її приколами і мудростями - не на часі. Бо високоточка - це стрільба по сірниках. А війна - це не про сірники.
  • Вам нині не потрібна високоточна гвинтівка із високоточним прицілом кратністю 25х та більше. Цілком достатньо чисто мисливського болтовика і прицілу типу 3-9х, 3-12х. Це буде і доступніше, і легше, і компактніше. Такий комплекс у 308-му може бути ефективним до 600-700 метрів, якщо ви вивчите його балістику.
  • Для початку вам треба зробити так, щоб ви без промаху стріляли у ціль діаметром 10-20 см на дистанції 100 м. І вміти робити це швидко. Причому не сидячи за столом. А перш за все лежачи.
  • Налаштування прицілу, перевірка нуля, приведення до нормального бою,  обнулення - основні моменти, яким треба навчитись одразу ж.
  • При стрільбі по паперових мішенях стріляйте на групи по три. Добивайтесь максимальної щільності груп пробоїн на мішені. Якщо маєте вільні патрони, звісно.
  • На дистанції 300 метрів стріляйте по мішенях великого розміру! Таких, як мішень номер 4. В ідеалі треба мати ще когось, хто побачить у трубу, куди летять кулі, і зможе вам про це повідомити.
  • Якщо влучаєте на 100 м у зону 9-10, а на 300 м - в принципі влучаєте у мішень, цього цілком достатньо. Пам'ятайте, що на 300 м куля прилетить нижче, ніж на сотні, на 40-60 см. Цільтесь вище, або вводьте поправку (15-17 кліків для прицілів із кліком 0.1 МРАД/1 см на 100 м).
  • Більше працюйте вхолосту над спуском та прикладкою. Кладіть монетку, або гральну фішку на ствола, і пробуйте виконувати холостий спуск. Монетка не повинна падати.
  • Виконуйте спуск із заплющеними очима. Коли відкриєте очі, сітка прицілу має лишитись на тому самому місці, нікуди не змістившись.
  • Працюйте над тим, щоб займати стійку та зручну позицію з різних положень, і якомога швидше. Особливо - займати положення лежачи.
  • Використовуйте кожну вільну хвилину для безпечного тренування.
Стрільба з-за укриття
Стрільба стоячи
Стрільба з коліна
Стрільба сидячи на корточках
Стрільба лежачи
Вибір прикриття для стрільби: Стріляючи автоматом з правого плеча, потрібно використовувати будь-які захисні укриття (камінь, стовп, ріг будинку тощо). Захист в такому випадку повинен знаходитися ліворуч від вас, закриваючи корпус і більшу частину голови. Потрібно так вести вогневий бій, щоб захист супротивника був праворуч від нього, а ваш – ліворуч від вас. Для цього потрібно постійно (якщо дозволяє ситуація) «закручувати» поле бою, переміщаючись ліворуч від себе. При штурмовому захопленні об’єкта наближатися до нього краще з боку сонця – воно перешкоджатиме супротивнику у веденні прицільного вогню.
Дії при раптовій зустрічі з групою супротивника на близькій дистанції Назад бігти не можна – розстріляють в спину. Тому слід:
  1. Негайно відкрити вогонь у бік супротивника.
  1. Одночасно переміщатися вперед до супротивника і ліворуч від нього.
  1. Наблизившись до супротивника, на ходу розстрілюйте цю групу.
  1. Дійте якнайшвидше. У перші секунди не шкодуйте патронів. Поки стріляєте, боковим зором знайдіть місце, де можна буде сховатися і перезарядити зброю.
Дії при потраплянні під раптовий вогонь супротивника Не можна стояти. Рухайтеся від прикриття до прикриття. Зорієнтуйтеся. Не давайте супротивнику прицілитися, переміщайтеся ліворуч. Намагайтеся залишати сонце за спиною.
Якщо залишилися без зброї, від прямого вогню тікайте різким рухом ліворуч, пригнувшись, зиґзаґом до найближчого укриття. Якщо немає змоги активно рухатися – відразу ж падайте і відповзайте (перекочуйтесь) за будь-яке укриття, одночасно готуючись до бою. Не згуртовуйтесь у групу. Якщо ви потрапили під раптовий вогонь і військовослужбовець, з яким ви рухалися по вулиці поранений – не намагайтеся надавати йому допомогу негайно, інакше ви ризикуєте отримати ще важче поранення.

Правила безпеки при поводженні з зброєю та боєприпасами

📎
ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ ЗІ СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ https://sprotyv.mod.gov.ua/portfolio/weapons-rules/

Правила догляду і обслуговування озброєння

НАДІЙНА РОБОТА СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ. Що для цього потрібно та як цього досягти: 5 простих правил

  1. Чистий патронник;
  1. Захищений дульний зріз;
  1. Відсутність корозії, чистка та догляд;
  1. Знижений опір тертя ковзання деталей в механізмі;
  1. Механічна фіксація усіх різьбових кріплень.
Детальніше:
  1. Тримати чистим та сухим ПАТРОННИК зброї! Обов'язково чистити його за кожної ліпшої нагоди.
    1. Клини та невикид гільз, недосилання патрону, неповне закриття затвору, велике зусилля на затворі для розряджання зброї - ознаки брудного патронника. Така зброя не буде надійно працювати, поки не вичистите патронник та кульний вхід!
      Йоршики, спунжики та серветки вам у допомогу. Не пхайте у зброю брудні, криві, кородовані патрони!!! Регулярно передивляйтесь та протирайте патрони перед їх споряджанням у магазини. Також доглядайте самі магазини.
  1. Слідкувати, щоб нічого не потрапляло у СТВОЛ зброї з дульного зрізу. Якщо у ствол насипався пісок чи налетіло пилюки при транспортуванні, і ви будете стріляти, не вичистивши оте усе - попрощайтесь із кучністю.
    1. Захищайте дульний зріз ковпачками, напальчниками, гумовими кульками, презервативами - чим завгодно. Непоганий захист від пилу та бруду у стволі - встановлений саундмодератор. Але лише в тому випадку, якщо він добре просушений (а ствол - добре вичищений) після попередної стрільби.
  1. Усі сталеві деталі тримати злегка змащеними для ЗАПОБІГАННЯ ІРЖІ. Особливо стосується дрібних деталей (гвинтиків кріплень оптики і т.д.) - вони кородують найпершими. Зупинити корозію можна автомобільним перетворювачем іржі, або іншою кислотою (бачив, що навіть кока-кола інколи працює). Захистити від іржі - засобом типу Rust Prevent, або просто тримати змащеним. Сталеві деталі, які втратили захисне покриття, бажано підворонити, засобом для холодного вороніння сталі. Обов'язково чистити зброю після стрільби, а також ретельно чистити та змащувати після потрапляння зброї у вологе середовище (дощ, сніг, туман тощо).
  1. Усіма засобами ЗНИЖУВАТИ ТЕРТЯ між рухомими деталями механізмів зброї! Цей пункт надзвичайно важливий. Не менш важливий, ніж чистий патронник. Опір тертя - головний ворог рухомих механізмів. Рухаючи затвор за руків`я, ви маєте руками відчувати, якщо у механізмі підвищилось тертя. Скрегіт, шарудіння, скрипіння, інші дивні звуки і нехарактерні відчуття - усе це каже нам про те, що в механічну систему потрапив абразив, і через нього зростає тертя між деталями. Це може призвести (і рано чи пізно призведе) до ненадійної роботи, або повної зупинки зброї. Протидіяти нескладно:
      • знайти, де притирає (на сталевих деталях ці поверхні блищать);
      • протерти від піску, нагару тощо - до повної чистоти;
      • змастити, і тримати поверхні змащеними;
      • перевірити, чи почали ці деталі рухатись легше і плавніше.
      • якщо ні, повторити.
      Збройові оливи (мастила) бувають різної в'язкості. Від WD-40 та Kroil до Літолу та Солідолу. Густину мастила обирайте за сезоном. Рідке мастило добре розтікається і проникає, але швидко випаровується і стирається, особливо влітку. Густе мастило працює довше, але на холоді воно застигає, і гальмує механізм. Щось середнє - олива типу Ballistol Original, якою можна чистити, змащувати, захищати від іржі. Ці три пункти і називаються в класифікації мастил терміном CLP - Clean, Lubricate, Protect. От саме класичний Балістол - це і є чудовий CLP.
  1. Надійна МЕХАНІЧНА ФІКСАЦІЯ, особливо гвинтів та гайок. Завжди за можливості перевіряйте усі різьбові кріплення. Вібрація під час переїздів та від стрільби розкручує усе, що не було посаджене на фіксатор різьби (локтайт або фум-стрічка). Автомототовари, господарчі магазини - там все це є. Якщо буде потрібно, потім різьбу з фіксатором можна розкрутити, попередньо нагрівши деталі до температури вище 100 градусів. Перевірити просто - шипінням краплі води чи слини Але бажано не перегрівати, щоб не "відпустити" ненароком закалку. Після розкручування обов'язково прочистити різьби, і знову застовувати локтайт при наступному збиранні.
🦉
Якщо армійську зброю на війні не чистити, то вона іржавіє просто миттєво! Рудішає просто на очах - на порядок швидше, ніж цивільний карабін чи гвинтівка!
Як так? А дуже просто. Справа у патронах. Армійські патрони дешеві, і тому мають так звані кородуючі капсулі. Їх хімічний склад такий, що після пострілу осідає солями на сталі, і викликає майже миттєву її корозію. Постріляли, не почистили, а за пару днів - уже й затвора не відкриєте! І навіть якщо вдасться відтерти й відчистити, то влучність буде, м'яко кажучи, ніякою. Тому - чистіть зброю за кожної ліпшої нагоди. Але - обережно і правильно.
Чистіть зброю навіть коли не стріляли, бо пил, пісок, грунт в окопах,сніг і дощ.
Image without caption
До речі, якщо немає можливості одразу почистити, то допомагає навіть водою промити. Тільки обов'язково одразу ж ретельно висушити після того! І добре змастити. Бережіть вашу зброю, і тоді вона вбереже вас. Джерело: https://www.facebook.com/pmasliynyk/posts/pfbid02s32De2KeqZ9idJWsWwrYx9xpowXGiwuXojPqiDG2UbHaf2qTDCBgyPjCxYUDFEsfl

FAQ

  • Класичний Баллістол можна використовувати взимку?
    • Якщо очікується -10° чи нижче, мабуть краще застосувати Gunex, він більш рідкий.
      Але у морози значно важливіше вберігатись від потіння і замерзання в зброї водоконденсату. На жаль, мастило на це не впливає ніяк...

Балістика

А ви знали, що снайпери коли стріляють на дистанції 2 і більше кілометрів то ціляться майже на 70 метрів вище їх цілі? Тобто стріляють в небо фактично.
✔️ Вивчіть таблиці стрільби на свою зброю. Куля летить НЕ ПРЯМО. У неї балістична траєкторія з підвищеним рівнем зниження. Тому грамотне визначення відстані до цілі і знання таблиці стрільби – це хороша можливість влучати швидко, а значить зменшити час, поки стріляють по вас.
✔️ Вітер впливає на траєкторію польоту кулі. Вивчіть вплив вітру на вашу зброю ЗАЗДАЛЕГІДЬ, а не по ходу і на око.
Основи балістики від “Вишкіл” тут:

Image without caption
  👉 Instagram 👉 Facebook