Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Ураження броньованої техніки з верхньої півсфери

Живучість танка визначає силова установка. Вихід з ладу двигуна або систем його живлення - системи охолодження або живлення повітрям призводить до втрати можливості руху. У такому випадку танк стає мішенню для будь-якого виду зброї противника. Найменш захищеними частинами танка є днище корпусу, дах і башта. Аеророзвідникам особливу увагу варто приділити вразливим місцям даху і моторно-трансмісійного відділення.
В даний час практично всі сучасні танки не мають надійного захисту теплообмінників від загоряння. Всі роботи по захисту силових відділень спрямовані на виключення ураженя від механічних пошкоджень, який у деяких моделях реалізований гірше, у деяких краще.
Типом снаряду, що може застосовуватися для ураження броньованої техніки згори є як кулятивний, так і осколковий.
Силове відділення знаходиться у кормовій частині корпусу танка, у танках Т-72 та Т-90 силове та моторно-трансмісійне відделення можуть бути з легкістю виведені з ладу осколково-фугасними боєприпасами, захист двигуна у цих танків незначний, силова установка в них знаходиться впритик до кришки МТВ, а вибух біля решітки повітрозабірника пошкодить вентилятор який знаходиться прямо під нею, що призведе до перегрівання двигуна, тому ці танки є вкрай вразливими до осколково-фугасних снарядів та запальньних сумішей.
У Т-72 паливна система включає чотири внутрішніх (705 л.) і п'ять зовнішніх (495 л.) паливних баків. Усі п'ять зовнішніх баків розміщуються на правій надгусеничній полиці. Пробивши зовнішні баки можна суттєво зменшити запас ходу танку. Крім них, до паливної системи можуть підключатися дві додаткові бочки, що закріплюються на кормі танка, загальним об'ємом 400 або 500 л залежно від об'єму бочки.
На рисунку зображені місця ураження для виведення танку Т-72Б з ладу.
Image without caption
На відміну від Т-72 та Т-90, у Т-64 кришка МТВ представляє собою радіатор, який прикриває все моторно-трансмісійне відділення згори, тому щоб уразити силову становку танку потрібно буде спочатку пробити достатньо товсту кришку МТВ.
На фото зображена кришка МТВ танка Т-64
Image without caption
Моторно-трансмісійне відділення танка Т-80БВМ може бути пошкоджене запальними сумішами та осколковими боєприпасами, танк використовує керосин який чудово горить. Через значне споживання пального може оснащуватися додатковими виносними баками які є вкрай вразливими.
На фото зображений танк Т-80БВМ
Image without caption
У БМД-1 яка застосовується для перевезення десантних військ, передня частина башти має підсилене бронювання, у той час як задня - ні. Криша броньована слабо.
На фото зображена БМД-1
Image without caption
У БМП-2 - криша броньова слабо, а паливні баки знаходяться у задніх дверях.
На фото зображена БМП-2
Image without caption
У БТР-70, як і у БМД та БМП, криша також броньована слабо.
На фото зображений БТР-70
Image without caption
Share