Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Рекомендації для військових ЗСУ по зв'язку

⚠️
Рекомендації які можуть врятувати ваше життя!
  1. "Шифрований" цифровий зв'язок захищений від перехоплення інформації, але виявляє Ваше місце розташування. Намагайтеся звести спілкування до мінімуму.
  1. Накривайте антену супутникового терміналу Ілона Маска плівкою або склом на відстані від антени. Антена гріється сама зсередини і ще підігрівається і видна тепловізорами Орланів. Втратите трохи швидкості-врятуєте життя.
  1. Не робіть постійні переклички і «перевірку зв'язку» між ВОП, РОП. Це демаскує позиції. Що в цифрі, що в аналогу. Противник фіксує будь-який вихід у ефір.
  1. Знаходячись у близькості від позиції орків (1-10 км) відключайте по можливості телефон. Зручніше просто переводити його в режим польоту. І включати тільки при необхідності.
  1. Якщо у Вас "цифрова" Motorola, додайте до неї заздалегідь декілька аналогових каналів в районі 147 мГц з тоном 67.0 Гц або без тону і запам'ятайте частоти. Це допоможе Вам встановити зв'язок з тим же Баофенгом у випадку необхідності.
  1. До 30 км від лінії фронту не користуйтеся мобільним зв'язком одночасно в одній точці. Дзвоніть по черзі.
  1. Маскуйте антени і кабеля. Усі антени можна фарбувати з балончика!
  1. Білу офсетну тарілку супутникового інтернету можна пофарбувати в зелені тони з балончика в один шар. Не СтарЛiнк!
  1. Wi-Fi антени роутерів ставте тільки нижче рівня землі або в приміщеннях.
  1. При використанні відкритого радіозв'язку застосовуйте для приховання інформації українські звороти і вирази. Іноді це рятує.
  1. Не забувайте, супротивник бачить сигнатуру рацій по спектру і діапазону і розуміє у кого (роду військ) є Harris, у кого DMR Motorola, у кого Baofeng і так далі. Як це використовувати з користю, Ви придумаєте 🙂
  1. Якщо Ви до 30 км від противника, у Вас є українська стільникова мережа, але Ви не можете нікуди подзвонити, то ймовірно Ви в зоні дії підставної базової станції москалів. Такі станції збирають ідентифікатори телефону (IMSI, IMEI), щоб відстежувати Вас далі по фронту. Після цього Ви можете навіть отримувати фіктивні СМС на свій телефон. Ваш номер мобільного вони не дізнаються, тільки номер сім карти IMSI.
  1. Втратили рацію шифрованого зв'язку ( Motorola, Hytera итд) - негайно повідомте командира!!! Не ставте під удар усіх побратимів. Поясніть це бійцям, які бояться покарання за втрату та мовчать.
  1. Усі Баофенги і інші любительські рації мають максимальну вихідну потужність в ділянках 144-148 і 430-440 мГц. А головне, на ці ділянки налаштовані антени. На цих частотах дальність зв'язку буде масимальна.
  1. Якщо у Вас немає нічого на передовій окрім "відкритих" Баофенгов, а Ваші бійці не можуть себе контролювати в ефірі, краще взагалі заберіть у більшості рації! Шансів вижити у Вашого підрозділу буде більше.
  1. Пам'ятайте, що усі мобільні додатки в телефоні можуть передавати на сервер розробника додатка Вашу точну позицію до метра. Не використовуйте їх або забороняйте доступ до GPS!
  1. Багато хто їздить на фронтi на машинах з яких господарями не зняті GPS маячки. У машин "із фірм" вони у всіх зазвичай встановлені. Уточніть це у власників машин!
  1. Зв'язківці, цифрові рації можна наглухо блокувати віддалено. Противник це активно використовує по всьому фронті. Перевіряйте в меню сигналінгу, що галочки віддаленого контролю над рацією знято і там же міняйте паролі!
  1. Пам'ятайте, що просто цифрова рація – це взагалі не захищений зв'язок. Захист встановлюється вже програмно всередині та залежить від можливостей кожної моделі.
  1. Єдиної таблиці по всіх ЗСУ з умовними кодами зв'язку (типу 200, 300, 450. ітд) немає. У когось це таблиця для взводу, у когось документ ДСК для бригади...
  1. Щоб не потрапити на премію Дарвіна не треба ставити ретранслятор прямо на вузлі зв'язку або КП, навіть якщо це дуже зручно.
  1. Будь-який сеанс зв'язку закінчується фразою "КІНЕЦЬ ЗВ'ЯЗКУ". Це важливо. Навчайте бійців базовим правилам радіообміну!
  1. Залишайтесь живими! Мочіть рашистів!

Варто почитати і зробити висновки!

Image without caption
⚠️
Ось так виглядає це російське лайно, яке може робити багато шкоди, якщо зневажати прості правила маскування мобільного зв’язку!!!
Від нього звук в небі як від мотокоси, тому, тим хто на передовій, уважно слухайте краще небо ніж панікерів!
Це "класична" робота комплексу РЕБ "Леєр-3". Так, фейкова базова станція, що запускається на борту БПЛА "Орлан-10", забезпечує виявлення включених моб. телефонів .(на відстані до 6км) та переключає абонентів з реальної БС на себе (на відстані до 3км). Потім, встановивши контроль за виявленим моб. телефоном на посту комплексу "Леєр-3" здійснюється аналіз трафіку (розмови/смс) та виявляється приналежність абонента - цивільний чи військовий. У останньому випадку, коли підтверджується, що абонент військовий, автоматично (10-30сек) визначаються координати (місцезнаходження) цього абонента, тобто фактично  координати мобільного телефону. Для цього, якраз і здійснюється дзвінок (або ж відправляється SMS-ка). Координати вираховуються і без цього (шляхом вимкнення/ввімкнення "хибної" БС на БПЛА), проте це займає більше часу (15-30 хвилин). В подальшому, координати  передаються на артилерійську батарею, що і відпрацьовує нанесення вогневого удару.
При цьому, апаратна/кунг з розгорнутим постом управління БПЛА та обробкою даних, може знаходитися на відстані до 120км від місця польоту (ведення розвідки) БПЛА "Орлан-10".
Тому на передових позиціях не повинно бути мобільних телефонів, особливо "кнопочних"!!! Якщо ж потреба в моб.тлф є, то використовувати тільки в режимі передачі даних 3G/4G (мобільний інтернет) і здійснювати зв'язок (вести розмови, передавати повідомлення) тільки через захищені месенджери. У переважній більшості комплексів "Леєр-3" немає технічної можливості перехоплювати 4G, а от 2G/GPRS - легко (саме тому "кнопочних" тлф там не повинно бути).
Проте, необхідно мінімізувати кількість та тривалість включених моб.тлф незалежно від того чи "кнопочні" чи "сенсорні" - реєстрація моб.тлф на "хибній" БС "Орлан-10", а отже і визначення координат здійснюється без участі власника тлф.
Це дало змогу москалям використовувати певні особливості під час розвідки місць зосередження наших військовослужбовців, до яких відносяться наступні приклади:
  1. В лісі фіксується присутність декількох (5-10) телефонів, які перебувають в одному місці тривалий час (не пересуваються - значить вірогідна позиція, а якщо рухаються по лісу в якомусь напрямку - ймовірна ДРГ).
  1. В закинутій промзоні чи господарській будівлі, що не використовується, фіксується декілька 20-30) моб.тлф - значить має місце тимчасова дислокація якогось підрозділу.
В результаті по цим місцям наносились мінометно-артилерійські удари, навіть не уточнювалась приналежність осіб (цивільний чи військовий).