Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Інформаційні технології (ІТ)

Offline карти для смартфонів

Врахуйте, що в Україні (і Росії) користуються картографічною системи координат - СК42
  • WGS-84 (World Geodetic System 1984) Світова геодезична система, яка є стандартом для використання в картографії, геодезії та супутниковій навігації, включаючи GPS. Цей стандарт включає визначення основних та похідних констант системи координат, еліпсоїдної (нормальної) гравітаційної моделі Землі (EGM), опис асоційованої Світової магнітної моделі (WMM) та актуальний список перетворень даних із локальними системами координат.
  • Pulkovo42 , також відома як еліпсоїд Красовського 1940 або СК42 (геодезична), - це система координат, створена в Радянському Союзі в 1942 році і забезпечує параметри всіх наступних систем координат включно з ПЗ-90.
  • OsmAnd (платно, але дешево)
  • Windy.app
  • 1. All-in-One Offline Maps
Ми ще шукаємо безпечні рішення, тому трохи почекайте. В телеграмі ми обов’язково напишемо про оновлення. Тому долучайтеся до нашого телеграм

Бойові інформаційні системи

Або як кажуть у НАТО: Command and Control Information Systems (C2IS)
Всі перелічені системи працюють на тактичному рівні. Тобто допомагають військовим швидше виконувати завдання безпосередньо на полі бою.
Багато військових сидять на «Кропиві». Хтось сидить на Delta, хтось на GIS Arta. ППОшники – на «Віраж-планшет».

Дельта (Delta System)

👩‍💻
Систему розробляла Аеророзвідка (в складі ЗСУ. Це офіційна розробка). Тепер це Центр Інновацій МО. Про систему : https://delta.mil.gov.ua/wiki/
Система забезпечення ситуаційної обізнаності «Дельта», побудована за сучасними технологічними підходами у відповідності до стандартів НАТО.
Image without caption
Image without caption
Image without caption
Приклад застосування Дельта та дрона R18 на відео (5 хв)
Image without caption
🔥
Саме на прикладі роботи «Дельти» офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.
В результаті Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.
Детальніше:

Термінал


Віраж-планшет

Для виявлення авіації Протиповітряною обороною
Image without caption

Image without caption
📌
Всі перелічені нижче системи не є державними, офіційними і тд. Це волонтерські ініціативи.

Кропива

👩‍💻
Додатком опікується Армія SOS
Image without caption
Image without caption
«Кропивою» користуються Сухопутні війська ЗСУ – бронетехніка, піхотні або розвідувальні підрозділи тощо.
Допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження в єдине інформаційне поле.
  • доступ до електронної карти місцевості з відображенням власної позиції на GPS;
  • обмін даними з іншими абонентами системи. Дані загалом містять позиції союзних підрозділів, координати виявлених цілей і короткі текстові повідомлення;
  • розв’язання окремих розрахункових завдань, як-от розрахунок маршу, зони вогневого ураження або артилерійських поправок;
  • забезпечення взаємодії та передачі даних із засобів розвідки — БПЛА, радарними та звукометричними комплексами — в автоматичному режимі.
Image without caption
Для роботи артилерії і її корегування. Раніше координати цілі передавали по рації. Артилеристи сідали за стіл, брали лінійку, планшетку, калькулятор і рахували вручну.
Зараз розвідка й інші бійці вносять в Android-додаток «Кропива» координати ворожої цілі, їх отримує найближча артбатарея, яка і завдає удару.
З часом додаток обріс функціями не тільки для артилеристів. У ньому щодня оновлюється лінія фронту. Військовий бачить, де стоїть ворог, а де свої, обмінюється позиціями, розвідданими, комунікує з командним пунктом. У функціональності є також навігатор, карта з точними висотами й низинами, відстань від одного обʼєкта до іншого, обчислення далекобійності гармати до обʼєкта.
🦉
За допомогою програми я керував практично будь-якими вогневими засобами, використовуючи її в піхотних цілях. І дистанцію виміряти, і наводив ДШК на 3 км, і наводив АГС із закритої позиції. І навести танк для стрільби так само з напівзакритих і незручних позицій. (с) боєць "Київської Русі" Джерело: https://life.pravda.com.ua/society/2015/08/11/198416/
Як її отримати? Якщо у вас вже є планшет
❗ Технічні вимоги до планшету для встановлення програми Армія SOS Кропива
Якщо вам потрібен планшет, не лише ПЗ
❗ Як отримати планшет від Армія SOS з ПК Кропива

GIS Арта

Використовується в артилерійських частинах.
Image without caption
ГІС АРТА
автоматизована система управління військами З 2014 року використовується збройними силами України та показала високу ефективність у порівнянні з традиційними підходами до управління та контролю. Найбільш широко використовується в артилерійських частинах, що обумовлено специфікою планування і ведення бойових дій, вимогами до фактичних даних і терміновістю отримання інформації про результати бойових дій.

🔥
Для військових Курс «Застосування технологій в умовах війни» навчить використовувати дрони, рації, планшети та іншу техніку для перемоги максимально ефективно. Він розроблений спільними зусиллями аеророзвідників, інженерів та волонтерів.
Застосування технологій в умовах війни
Prometheus Курс "Застосування технологій в умовах війни" навчить використовувати дрони, рації, планшети та іншу техніку для перемоги максимально ефективно. Він розроблений спільними зусиллями аеророзвідників, інженерів та волонтерів. Матеріали курсу ставлять перед собою три основні задачі: озброїти знаннями, які потенційно врятують ваше життя, а також життя ваших побратимів і посестер; навчити ефективно використовувати дрони та інше обладнання; продемонструвати підтримку великої української сім'ї.
Застосування технологій в умовах війни
Деталі курсу також тут:
Інфо про навчання по БПЛА для військових
Основний Документ, де є Інформація як отримати Техніку: https://docs.google.com/document/d/1gaU970P1foxZdn1JrQbvr2_U15z8JePWpOfc5FCVlyY/edit# Курс ""Застосування технологій в умовах війни"" (лише для діючих військовослужбовців, рятувальників, пожежників, медиків) Зміст 1.Навчальна програма під...
Інфо про навчання по БПЛА для військових

Image without caption
👉   Telegram