Combat craping - коли в стресовій ситуації вміст вашого кишківника опиняється у ваших тактичних штанах. І це ніяк не пов’язано з вашою сміливістю. І це НОРМАЛЬНО.
Допомога собі, після того як небезпека минула
Навіть після того, як небезпека минула, людина на тілесному та емоційному рівні продовжує проживати травматичний досвід. Важливо якомога швидше вийти з цього стану.
💡
ВАЖЛИВО: Кожну з цих вправ варто виконати декілька разів заздалегідь, для того, щоб вчасно застосувати її у випадку стресової ситуації.
Техніка заземлення
Потрібно включитись в зовнішній світ і зосередитись на тому, що ви робите.
Якість справжнього командира - здатність командира відчувати емоційний і фізичний стан своїх підлеглих і знаходити точково саме той інструментарій, який допоможе.
Інтерв’ю та лекції
Психологічні прийоми саморегуляції в екстремальних умовах
Психологічна підготовка. Що вас чекає. Як управляти своїм емоційним станом, справлятись з стресом, заціпенніням, страхом, панічною атакою. Рекомендації по допомозі товаришу.
Основні принципи бою. Рекомендації щодо безпеки.
В буклеті використані також рекомендації Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, Соціально-психологічного центру Збройних Сил України та Громадської організації «Українська
асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»)
Ця пам’ятка складена на підставі пропозицій військових психологів та особистого досвіду учасників бойових дій. Те, що буде відбуватися з вами, вже відбувалося з іншими людьми. Сподіваємося, ця інформація допоможе зберегти стабільний психофізіологічний стан і боєздатність.
Врахуйте, що ця пам’ятка робилась для зони ООС (АТО), це була інша специфіка війни, також з іншими психологічними факторами (відношенням в суспільстві і тд). Тому деякі речі можуть бути менш релевантними в ситуації повномасшабної війни і мобілізації всієї держави.
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ЩОДО ФОРМУВАННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ДО ДІЙ В УМОВАХ РІЗКОЇ ЗМІНИ БОЙОВОЇ ОБСТАНОВКИ
Курс є глибоко практичним, заснованим на найкращих міжнародних доказових підходах і багаторічному досвіді роботи з людьми, які переживають кризові ситуації.
Як допомогти людині у шоковому стані. Як впоратися з панічною атакою. Як справлятися з почуттям провини, гніву, апатії та горювання. Як працювати з фізичною напругою від стресу. Що не можна робити в якості психологічної підтримки та стабілізації. Як відновити продуктивність.
Потурбуйтесь про комунікацію з близькими завчасно. Впевніться, що вони також турбуються про своє ментальне здоров’я, розуміють свій і ваш емоційний стан в умовах війни. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвої напруженості в ситуації, коли вам буде потрібна максимальна підтримка.