Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Технічні обмеження коптерів

Цей розділ дуже дуже поверхневий. Тільки для загального огляду. По кожному з чинників, які впливають на роботу вашого дрона можна писати окремі лекції!
Отже, що може вплинути на роботу вашого коптера?

Вітер

Вітер — один з найсильніших факторів.
Вітер:
  1. Зменшує ваш польотний час
  1. Заважає зависати на місці (при польоті без GPS дрон не може стабілізуватися і висіти над однією точкою)
  1. Може перевернути коптер
Зверніть увагу, що вітер на різній висоті може мати різну силу та напрямок!
Біля землі може бути штиль, а на 500 метрах — сильний поривчастий вітер. Перевіряйте прогнози вітру на тих ешелонах, на яких збираєтесь працювати.

Батарея

Батарея має бути в гарному стані та повністю заряджена!
Якщо батарея заряджена не на 100%, а на 95%, може здатися, що це дрібниця…всього 5%. Але ці 5% можуть коштувати вам додаткової хвилини зависання для корегування арти, або польоту 500 метрів. Дозаряджайте батареї перед кожним вильотом!
Для дозарядки може бути корисно придбати Ecoflow, або пристрій для паралельної зарядки акумів (колись про це напишемо, але поки не дійшли руки…в інеті є інфа про це 👌).
Зважайте, що батареї мають саморозрядку. Якщо їх не використовувати, вони поступово будуть зменшувати рівень заряду, щоб продовжити строк експлуатації.
Пульт також розряджається. Якщо ви літаєте багато, підзаряджайте його між польотами за допомогою звичайного павербанка (літати з підключеним павербанком у вас не вийде).

Робота GPS

Сигнал GPS досить слабкий і легко глушиться РЕБом. Тому майже на всій лінії фронту ви будете літати без GPS (через дії нашого РЕБу, чи ворожого…неважливо).
Польоти без GPS для початківців можуть бути сюрпризом і сильно дезорієнтувати, бо є враження, що «дрон уводять». Насправді ж дрон просто «дрейфує» по вітру. Якщо ви не будете протидіяти вітру, то дрон буде продовжувати рух. Навчіться тримати дрон на місці незважаючи на вітер.
Спробуйте перепрошити один з ваших дронів для роботи в ATTI режимі і використовувати його для тренувань. В цьому вам допоможе drone-hacks.com

Туман

Туман — це маленькі крапельки води*. А маленькі крапельки води перешкоджають радіосигналу. Тому, не літайте у туман!!!
*звісно, є ще сухий туман. Замість води там пил, кіптява тощо…але якщо ви такі розумні, що знаєте про сухий туман, то самі з ним і розберетесь 😘

Дощ

Різні дрони по-різному реагують на дощ.
DJI mini не сподобається навіть маленький і легенький дощий.
DJI mavic 3 витримає дрібний дощ, але краще цього уникати.
DJI matrice (різні версії) добре захищені від дощу…але сильна злива їм не під силу (що логічно!).
В інеті достатньо тестів захищеності дронів від води. Погугліть свою модель і будьте готові. А ще, зверніть увагу на те, що інтенсивність дощу може дуже швидко змінюватися, тому не ризикуйте зайвий раз, бо станете простою піхотою 😉

Підвіс

Те, як ваш подарунок впливає на політ залежить від ваги та типу підвісу.
Якщо підвіс міцно тримає подарунок близько до черевця вашої пташки і він не бовтається як…як…ну ви зрозуміли як…то дрону буде легше стабілізуватися. А якщо подарунок буде бовтатися, то він розкачуватиме дрон як маятник.
Чим більша вага, тим складніше дрону стабілізуватися.
Відповідно, зважайте на це і жорсткіше обирайте умови для польоту. Вітер, який ваш дрон міг би легко витримати сам, може перекинути дрон з підвісом.

Бруд/пісок

Якщо ви злітаєте/сідаєте в бруд і пісок, маленькі часточки можуть забивати мотори та забруднювати камеру. По можливості уникайте цього!