Поради та дайджести. Підпишись на Instagram.
logo

Як виживати в бойових умовах жінці зі своїми особистими потребами.

🦉
Поради від Юлії Микитенко, офіцерки ЗСУ
✔️ Декілька тез з посту
 • Менструація: Найоптимальнішим варіантом будуть прокладки. Не дуже екофрендлі, зате дуже френдлі до інтимного здоров‘я. В ситуації, коли немає доступу то проточної води аби помитись чи помити руки, то найкращими засобами будуть ті, які не потребують прямого контакту. Мені йдеться про прокладки та менструальні труси. Хоча з трусами теж є проблемка в неможливості інколи випрати і гарно просушити.
 • Білизна: Проте неправильний вибір білизни може вилізти ой як неприємно. Я особисто надаю перевагу чоловічим шортикам (ніт, не сексизм, просто зручно, можна і жіночі, до речі зсушні чоловічі дуже навіть ок) або ж класичні, винятково з бавовни. Щодо ліфа - однозначно спортивний. Гарантія того, що в момент того, як ви зробите вкладку приклада чи одягнете броню, бретелі не злетять і не розстібнуться.
 • Знаю, що дівчата використовують чаші з аліекспресу для того, щоб ходити до вітру стоячи. Власне, це зручно, бо та кількість снаряги, що на тілі, може просто не дозволити сходити до вбиральні як годиться. В цьому скілі я завжди заздрила чоловікам, але слава китайцям, які вигадали ту чашу.
 • Волосся. Можна обстригти. Радикально, але не для всіх. Можна заплести афрокосички, доволі популярні серед комбатанток та волонтерок, щоб упорядкувати волосся і дуже схвальні відгуки читала. Також є тверді шампуні, які дуже практичні, бо зручно тримати шматочок в мильниці і не боятись, що заллє всі речі. Або ж заливати невелику кількість шампуня в пляшечку для подорожей як в літак.
 • Ліки: Часто-густо немає можливості банально підмитись. Вологі серветки зрозуміло та ок. Але певні хвороби від неможливості помитись та стресів ніхто не скасовував. Молочниця. Особисто в мене є в аптечці таблетки флюконазолу (чи будь якого іншого подібного препарату, і саме таблеток, а не мазі абощо).
🦉
Поради від Маші Назарової, бойовий медик і інструкторка
✔️ Декілька тез з коментаря
 • Найкрутіші флакони для переливання, з яких шампунь точно не проливається https://ex.com.ua/.../humangear-gotoob-3-pack-large-106298/Дорого,але варте, дуже зручна система «защипування» із захистом і можна підвісити в душі на цвях
 • Дуже важливо для профілактики циститу якісні труси (найкраще мериносова шерсть, знов-таки дорого але варте кожної копійки. Ні , не жарко)) протидіє волозі і запаху, легко сохне, найкомфортніше до тіла) і ще важлива штука - хороша посадка штанів (деякі дівчата люблять ушити все в нуль, а так не має бути). Дієві ліки саме від циститу (не молочниці) - одноразовий прийом фосфоміцину на ніч (Монурал, Урофосцин, і тд).
 • Завжди ношу в рюкзаку маленький мікрофібровий рушник(є ще великий), бо КОЖНА крихітна можливість помитись варта того, де б не була.
 • Загалом гінекологи не радять зловживати гелями для інтимної гігієни, та й взагалі їх не радять, агресивне очищення слизових оболонок тільки шкодить, проте іноді можна скористатися при хорошій помивці.
 • У загальні душі тільки в капцях (грибок)
 • Нігті на ногах підпилювати/підстригати квадратною формою(а не обрізати «півколом»), слідкувати щоб не утворювались піднігтьові мозолі
 • Нігті на руках спиляти до біса. заважають)
 • Відмовитись від препаратів від менструального болю, які знижують активність тромбоцитів (впливають на розрідження крові), тобто лишити парацетамол, а ібупрофен-аспірин-кетанов та інші обмежити чи прибрати.
 • Розпихати по кишенях маленькі антисептики для гігієни, я випадково на заправці купила ідеальні, розміром з пачку сірників і товщиною в півпачки, тепер у кожній кишеньці, ось такі https://mermade.com.ua/nabir-z-5-antiseptikiv-spreiv.../...
Чи має ліф бодай практичну функцію саме задля військових умов? Тобто, якщо жінка в цивільному житті його не носить, чи є в ньому якась необхідність в такому разі в умовах військової служби?
Тривалі фізичні навантаження + носіння броні, буде натирати соски. Тому краще використовувати ліф (без кісточок, еластичний і підтримуючий). Всі дівчата, кого знаю, носять. Але можливо, що для когось це не актуально.
Share